KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15251002
nr 1525 1002
Ivar Kamke
(1882-1936), Sverige
Oljemålning, + bok, Signerad, daterad 1908, Studie till "Fiskauktion i Volendam", Olja på duk, 90x79 cm, yttermått inklusive ram: 107x97 cm
Utrop:
6.000 kr
Såld:
5.000 kr
måndag 27 februari 2023
kl 20:29:31
27/2 08:50:17
- Klassiska
27 feb
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Ivar Kamke
Läs mer om Ivar Kamke